Szczegółowe wytyczne dotyczące egzaminów ósmoklasisty dla poszczególnych klas

Organizacja egzaminów ósmoklasisty, z uwzględnieniem wytycznych

MEN, GIS, CKE w dniach 16, 17, 18 czerwca 2020 r.

Szczegółowe rozwiązania techniczne związane z wprowadzeniem grup podczas wpuszczania zdających na egzamin i wychodzenia po egzaminie.

Aby zapobiegać tworzeniom się grup zdających przed szkołą oraz salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu uczniowie będą wpuszczani na teren szkoły różnymi wejściami, wg podziału na oddziały klasowe:

klasa 8 b – uczniowie piszą egzamin na sali gimnastycznej i wchodzą wejściem przy świetlicy szkolnej, od strony ulicy Miodowej,

klasa 8 c – uczniowie piszą egzamin w sali 103 i 104, wchodzą wejściem dla klas I – III, od strony ulicy Zielonej,

klasa 8 e – uczniowie piszą egzamin w salach 202 i 203, wchodzą wejściem głównym, od strony ulicy Zielonej,

– uczniowie z dostosowaniem warunków egzaminu piszą egzamin w sali 211 i wchodzą do szkoły wejściem głównym, od strony ulicy Zielonej.

Uczniowie zachowują pomiędzy sobą odległości 1,5 m (personel szkoły będzie pomagał podczas ustawiania się i wchodzenia), następnie dokonują dezynfekcji rąk.

Następnie zdający udają się schodami do wyznaczonej sali.

Na korytarzach przed salami egzaminacyjnymi zostały postawione w odpowiednich odległościach krzesełka, na których będzie można zostawić kurtkę. Zalecamy pozostawienie telefonu oraz zegarka w domu.

Uczniowie wchodzą do sali egzaminacyjnej pojedynczo. Przed wejściem do sali członkowie zespołów nadzorujących sprawdzą obecność i wylosują numer stolika, przy którym uczniowie będą pracować.

Po zakończonym egzaminie uczniowie w bezpiecznych odstępach zostaną wypuszczeni z sali egzaminacyjnej przez nauczycieli i kierują się do swoich wyjść. Po skończonym egzaminie obowiązuje zakaz gromadzenia się na terenie lub przy szkole.

Uczniowie wrażeniami po egzaminie dzielą się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, unikają spotkań w grupie, np. przy wejściu do szkoły.

W wypadku wszelkich wątpliwości bądź pytań prosimy o kontakt poprzez e- dziennik.

Małgorzata Białecka 9 czerwca 2020