Informacje dla klas I 2022/23

Ważne informacje dla rodziców przyszłych pierwszoklasistów

• Rodzice korzystają w naszej szkole z dziennika elektronicznego Vulcan.
  • W szkole przez cały rok obowiązuje obuwie zmienne. Buty i okrycia wierzchnie zostają w szatni (w salach).
  • Podręczniki i ćwiczenia uczniowie otrzymują  bezpłatnie, wypożyczając je  we wrześniu z biblioteki szkolnej.
  • W szkole działa świetlica i stołówka– tu dzieci zapisują osobiście rodzice 1 września.
  • Na zajęciach z wychowania fizycznego w naszej szkole od lat obowiązuje strój sportowy – biała koszulka bez nadruków, ciemne szorty, skarpetki na zmianę. Na zajęcia 2 godzinne wychodzimy na salkę gimnastyczną, gdzie dzieci ćwiczą boso lub w skarpetkach.  Jedną godzinę ćwiczymy w salce nr 9 w obuwiu sportowym.
  • Język angielski jest dwa razy w tygodniu, o potrzebnych zeszytach poinformuje n-l języka.
  • Religia jest dwa razy w tygodniu,  podręcznik zakupują rodzice.
    Tytuł :”Poznaję Boży Świat” Podręcznik do religii klasy I szkoły podstawowej dr K. Mielnicki, E. Kondrak (bez ćwiczeń) Wydawnictwo JEDNOŚĆ
  • Do szkoły dzieci potrzebują piórnik wyposażony w: klej, nożyczki, gumki, ołówki, kredki świecowe, ołówkowe, mazaki, farby plakatowe, bloki techniczne i  rysunkowe, bloki kolorowe techniczne i kolorowe rysunkowe, wycinanki, plastelinę, zeszyty w kratkę i w wąską linię. Farby, plastelina, bloki i wycinanki zostają w szkole w klasie.
  • Nie przynosimy żadnych drogich ubrań, drogich butów i cennych przedmiotów ( mp3, zabawki elektroniczne itp. szkoła za to nie odpowiada!). Dzieci nie korzystają z telefonów komórkowych – dziecko może zadzwonić do rodzica z sekretariatu.
  • Dziecko powinno być ubezpieczone od nieszczęśliwych wypadków!  Rodzice ubezpieczają się prywatnie.
  • W szkole działa Rada Rodziców – składkę na Radę Rodziców ustalają członkowie rady na wrześniowym zebraniu.
  • Dostępna jest pomoc pielęgniarki. Od lat uczestniczymy w akcji fluoryzacji zębów.
  • W szkole jest pani pedagog i pan pedagog, którzy służą pomocą dzieciom i rodzicom.
  • Szkoła bierze udział w akcjach: „Owoce i warzywa w szkole”, „Mleko w szkole”.

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, czyli 1.09.22r. o godzinie  15:30

będzie zorganizowane zebranie informacyjne dla rodziców

uczniów  rozpoczynających naukę w klasie pierwszej.

—————————————

Informacje Szkoły Podstawowej nr 10 dotyczące rekrutacji

do klas pierwszych w roku szkolnym 2022/2023:

Regulamin-rekrutacji.docx

Dokumenty do wypełnienia:

Załącznik-nr-1-Zgłoszenie-dziecka-do-szkoły.docx

Załącznik-Nr-2-Wniosek-rodzica-spoza-obwodu.doc

Potwierdzenie-woli-uczeszczania-dziecka-do-klasy-pierwszej.docx

Dokumenty dotyczące rekrutacji do klas pierwszych:

Uchwała-Rady-Miasta-Jastrzebie-Zdrój-Nr-I.4.2021.pdf

Zarządzenie-Nr-OR-IV.0050.23.2021-r.pdf