Karta rowerowa

Egzamin na kartę rowerową

Na przełomie maja i czerwca organizowany będzie egzamin na kartę rowerową. Warunki przystąpienia do egzaminu : ukończone 10 lat, złożenie wniosku  wraz ze zdjęciem (3,5×4,5cm). Wniosek można pobrać ze strony www.sp10.jastrzebie.pl bądź w sekretariacie szkoły. Wypełnione wnioski przekazujemy wychowawcom do podpisu, następnie osobie odpowiedzialnej  za przeprowadzenie egzaminu – panu Grzegorzowi Rabus. Termin składania wniosków upływa 23 maja 2024 (błędnie wypełnione wnioski lub niewymiarowe zdjęcie będą odrzucane).

Egzamin składa się z dwóch części : teoretycznej i praktycznej. Do części praktycznej można  podejść tylko po pozytywnym egzaminie teoretycznym.

Część teoretyczna – test wyboru składający się z 25 pytań (20 odpowiedzi pozytywnych oznacza zaliczenie). Egzamin teoretyczny przeprowadzi pani Katarzyna Madeksza.

Termin egzaminu teoretycznego:

24 maja podczas lekcji techniki – uczniowie klas czwartych,

24 maja godzina 13.40 – pozostali uczniowie.

Egzamin poprawkowy dobędzie się 7 czerwca 2024 o godzinie 13.40.

Część praktyczna – ruszanie z miejsca, zatrzymanie, zmiana kierunku jazdy, prawidłowa obserwacja i sygnalizowanie manewrów.

Termin egzaminu praktycznego zostanie podany po części teoretycznej (zależny od pogody).

Na część praktyczną należy zaopatrzyć się w rower (szkoła nie zapewnia rowerów).

karta rowerowa wniosek.pdf – pobierz