Karta rowerowa

Egzamin na kartę rowerową

Na przełomie maja i czerwca organizowany będzie egzamin na kartę rowerową.

Warunki przystąpienia do egzaminu:

• ukończone 10 lat,
  • złożenie wniosku wraz ze zdjęciem (3,5×4,5cm).

Wniosek można pobrać ze strony  www.sp10.jastrzebie.pl (poniżej) bądź w sekretariacie szkoły.

Wypełnione wnioski przekazujemy wychowawcom poszczególnych klas, lub osobie odpowiedzialnej za przeprowadzenie egzaminu – panu Grzegorzowi Rabus.

Termin składania wniosków upływa 27 maja 2022 (błędnie wypełnione wnioski lub niewymiarowe zdjęcie będą odrzucane).

Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Do części praktycznej można  podejść tylko po pozytywnym egzaminie teoretycznym.

Część teoretyczna – test wyboru składający się z sześciu pytań, w tym jedno dotyczy przejazdu przez skrzyżowanie. UWAGA – aby otrzymać pozytywny wynik dopuszcza się jedną błędną odpowiedź (nie dotyczy pytania ze skrzyżowaniem, musi być rozwiązane poprawnie).

Termin egzaminu teoretycznego:

30 maja godzina 15.30 (jadalnia szkolna) – uczniowie klas czwartych,

31 maja godzina 15.30 (jadalnia szkolna) – pozostali uczniowie.

Część praktyczna – ruszanie z miejsca, zatrzymanie, zmiana kierunku jazdy, prawidłowa obserwacja i sygnalizowanie manewrów.

Termin egzaminu praktycznego zostanie podany po części teoretycznej (zależny od pogody).

Na część praktyczną należy zaopatrzyć się w rower (szkoła nie zapewnia rowerów).

karta rowerowa wniosek.pdf – pobierz

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux