#lekcja HIGIENY # wirusoochrona – w klasie III b

#lekcja HIGIENY # wirusoochrona  – w klasie III b

Uczniowie klasy III b wzięli udział w lekcji higieny. Celem zajęć była promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy. Dowiedzieli się o sposobach przenoszenia się bakterii i wirusów oraz o przyczynach zapadania na niektóre choroby. Stosowanie się do powszechnie znanych zasad higieny, to podstawowe zachowanie chroniące przed wirusami. Uczniowie wzmocnili wiedzę  w jaki sposób dbać o swoje zdrowie i innych.  Uczyli się także jak prawidłowo nosić maseczkę i skutecznie myć ręce. Dowiedzieli się, jakie zachowania sprzyjają zdrowiu, a jakie powodują choroby. Zapoznali się z materiałami przygotowanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach.  Układali także zasady promujące zdrowy tryb życia. Higiena to podstawa, aby zapobiegać rozpowszechnianiu się wirusa.  Z zaangażowaniem wykonali prace plastyczne i techniczne „ Wirusoochrona” i śpiewali piosenkę „ Przegoń wirusa” .

Małgorzata Białecka 22 lutego 2021