„Zrób dla Jastrzębia coś dobrego – nie pal w piecu byle czego”

Walka ze smogiem stanowi nie lada wyzwanie. Wpływ na to, aby powietrze było czystsze ma jednak każdy z nas. Ze swojego zadania w tym zakresie wywiązali się najmłodsi mieszkańcy Jastrzębia, którzy uświadomili sobie, co robić, a w zasadzie czego nie robić, aby nie zanieczyszczać powietrza.
Jastrzębskie przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wzięły udział w konkursie plastycznym „Zrób dla Jastrzębia coś dobrego – nie pal w piecu byle czego”. Organizatorem konkursu była jastrzębska Straż Miejska, a wśród jego głównych celów znalazły się: wspomniane podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i zrozumienie jakości czystego powietrza dla zdrowia ludzi, roślin i zwierząt. Zadaniem najmłodszych było natomiast przygotowanie konkursowego plakatu. Rzecz jasna musiał on nawiązywać do tytułu konkursu. Naszą szkołę reprezentowała praca Amandy.

Małgorzata Białecka 10 grudnia 2023