Zdalne lekcje dla klas I – VIII

Drodzy nauczyciele i uczniowie,

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało zestawy zdalnych lekcji w różnych wariantach np. według planu lub według przedmiotów, zgodne z aktualną podstawą programową. Zachęcamy Was do odwiedzania strony www.gov.pl/zdalnelekcje i zdobywania wiedzy oraz powtarzania jej w inny, może bardziej ciekawy sposób.

Na stronie tej stronie nauczyciele nauczania zintegrowanego znajdą materiały, dzięki którym wspólnie ze swoimi uczniami powitają wiosnę. Szóstoklasiści na muzyce będą mieli szansę poznać (jeśli jeszcze ich nie znają) różne współczesne style muzyczne. Nauczyciele ósmoklasistów będą mogli powtórzyć z nimi czas Past Simple i popracować nad wzbogaceniem słownictwa.

Poza językiem angielskim, na stronie znajdują się także podpowiedzi do wykorzystania na lekcjach niemieckiego, hiszpańskiego czy francuskiego. Co ważne, wszystkie udostępnione na stronie materiały dydaktyczne są bezpłatne.

Link do strony: www.gov.pl/zdalnelekcje

Małgorzata Białecka 16 marca 2020