XX Miejskie Plastyczne Zmagania Najmłodszych

W dniu 8 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 10 odbyły się  XX Miejskie Plastyczne Zmagania Najmłodszych. Tematem konkursu było: „Cuda architektoniczne świata”. Organizatorami konkursu byli: dyrektor Szkoły Podstawowej nr10 – mgr Artur Tomanek, pani wicedyrektor mgr Janina Szczodry, nauczyciel – doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej – mgr Joanna Rajnysz oraz nauczyciele kształcenia zintegrowanego klas III z SP 10.

Do zmagań przystąpiło 37 uczniów z 14 szkół podstawowych. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych – klasy pierwsze, drugie i trzecie. Dzieci wykonywały prace pastelami. Czas pracy  60 min.

W trakcie typowania najlepszych prac przez Komisję, uczestnicy zostali poczęstowani tortem z okazji XX Miejskich Plastycznych Zmagań Najmłodszych i obejrzeli program artystyczny przygotowany przez klasę III b oraz wzięli udział w lekcji nauki języka migowego.

Następnie komisja w składzie: przewodnicząca Komisji Edukacji – pani mgr Anna Toborowicz, inspektor Wydziału Edukacji – p. Monika Dudacy, nauczyciel – doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej – mgr Joanna Rajnysz, pani mgr Renata Dziadek, pani mgr Janina Szczodry ogłosiła wyniki konkursu. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę za udział w konkursie oraz zdobyte miejsca. Fundatorami nagród byli: „MBM” s.c pani Magdalena i Łukasz Byczyńscy, Urząd Miasta w Jastrzębiu – Zdroju – Wydział Informacji, Promocji i Rozwoju – p. Piotr Kędzierski, Rada Rodziców SP-10.

Laureatami XX Miejskich Plastycznych Zmagań Najmłodszych zostali:

Z klas pierwszych

I m. – Zofia Królikowska –  SP – 17