XVIII Miejski Konkurs Informatyczny

W dniu 11 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju o godzinie 9.00 rozpoczął się XVIII Miejski Konkurs Informatyczny dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs ten został zorganizowany przez Wydział Informatyki, Dyrektora Szkoły SP 10, doradcę metodycznego informatyki Panią Ewę Majchrzak, nauczycieli informatyki w Jastrzębiu-Zdroju oraz został objęty patronatem Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój.

W konkursie wzięło udział 23 uczniów z 8 jastrzębskich szkół. W części teoretycznej uczniowie rozwiązywali test w programie Quizizz składający się z 50 pytań. Do części praktycznej konkursu zakwalifikowało się 10 uczniów.

Najlepszym informatykiem w mieście został Dawid Drobny – uczeń SP 10, drugie miejsce uzyskał uczeń SP 12 – Krzysztof Ptaszyński, trzecie miejsce zajęła Julia Rzeszowska – uczennica SP 3. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Małgorzata Białecka 16 kwietnia 2018