Z wizytą w OSP i cmentarzu parafialnym

Uczniowie kasy 2a i 2b udali się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju.

Dzieci w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych. Miały także okazję przejechać się wozem strażackim oraz na chwilę w nim zasiąść. Oprócz poznania tajników pracy strażaka uczniowie zdobyli bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedzieli się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia oraz utrwalili numery alarmowe do straży pożarnej.

To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA.

W nawiązaniu do zbliżających się Świąt Zmarłych uczniowie odwiedzili pobliski cmentarz. Celem wizyty było oddanie hołdu bohaterom poległym w czasie wojny, a także zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami zmarłych.

Małgorzata Białecka 22 października 2022