Warsztaty filmowe

Dzisiaj naszą szkołę odwiedził współwłaściciel firmy Royal Movies, który przeprowadził warsztaty filmowe dla klasy 7d oraz członków Szkolnego Koła Filmowego. Pan Daniel Robenek od siedmiu lat nagrywa filmy, teledyski oraz prowadzi kanały reklamowe firm w social mediach. Nic więc dziwnego, że zdołał zarazić swoją pasją naszych uczniów, którzy z radością uczyli się obsługi sprzętu fotograficznego. Tematem przewodnim naszego spotkania był gimbal- nowoczesny stabilizator do aparatu lub telefonu. Nasz gość pokazywał jak go wywarzyć, aby w pełni wykorzystać potencjał tego gadżetu, tak by naśladował działanie wielu skomplikowanych narzędzi wykorzystywanych przy kręceniu filmu i pozwolił odciążyć nasz kręgosłup. Jakże zaskakujący był fakt, iż kluczowy jest tutaj odpowiedni chód, którego także musieliśmy się nauczyć 😉 Młodzież chętnie zadawała pytania i uczestniczyła w zajęciach.

Małgorzata Białecka 9 listopada 2023