Szkolny Konkurs Profilaktyczny

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie profilaktycznym:

Uczestnicy: uczniowie klas I – VIII

Cele konkursu:
• uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń wynikających z nadmiernego korzystania z komputera i Internetu.

• promocja zdrowego stylu życia

• uzyskanie oryginalnych projektów prac związanych z profilaktyką
e-uzależnień

• zaangażowanie dzieci do działań profilaktycznych,

• rozwijanie aktywności poznawczej i twórczej dzieci

Kl. I-III

„ODCHODZĘ OD KOMPUTERA-WOLĘ PRZYJACIELA.”

Profilaktyka uzależnień od komputera, wskazanie alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego.

Prace plastyczne w formie plakatu profilaktycznego (format A3 lub większy, dowolna technika, plastyczna (rysunek kredką, tuszem, węglem, malarstwo, orgiami, collage, witraż, wydzieranka oraz inne do wyboru przez uczestników konkursu).

Kl. IV-VIII

„NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ-STOP E-UZALEŻNIENIOM.”

Do wyboru
• Projekt ulotki profilaktycznej ( format A4, ulotka powinna składać
się na 2 lub 3 części, zawierać hasło, część merytoryczną oraz propozycję graficzną, dowolna technika).

• Prezentacja multimedialna (prezentację multimedialna w programie Microsoft PowerPoint powinna składać się maksymalnie z 20 slajdów)
Prace należy wykonać indywidualnie .

Podpisane prace (imię i nazwisko, klasa) będzie można dostarczyć do pedagogów szkolnych, po powrocie do szkoły .

Kryteria i ocena prac:
Komisja oceniać będzie:
– profilaktyczny przekaz treści,
– kreatywność, oryginalność i pomysłowość,
– zgodność z tematem,
– formę estetyczną pracy,
-wartość techniczną

Laureaci konkursu otrzymają nagrody i dyplomy.

Plakaty , ulotki , prezentacje, biorące udział w konkursie będą wyeksponowane na terenie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły .
Uczestnicy Konkursu udzielają organizatorom bezterminowej i nieodpłatnej zgody na korzystanie z prac konkursowych w celach profilaktyczno – edukacyjnych.

Pedagodzy szkolni

Beata Pisarek