Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas I-III

Dnia 29 stycznia 2021 r. w Szkole Podstawowej Nr 10 im. Marii Skłodowskiej- Curie odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie z klas I-III. Uczestnicy konkursu pastelami wykonywali prace plastyczne „W krainie baśni i bajek”.

Celem konkursu było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych u dzieci w młodszym wieku szkolnym, a także kształtowanie emocjonalnego stosunku do baśni, bajek jako źródła przeżyć i wiedzy, popularyzowanie  literatury, konkretyzacja treści przeczytanych, obejrzanych bajek, baśni.

Jury w składzie: dyr. I. Polińska, J. Błaszkiewicz, A. Koszmider  dokonała wyboru zwycięskich prac.

Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie

W kategorii klas I:

I miejsce: Aleksandra Staszków kl. Ib

II miejsce: Anna Pyzik kl. Ib

III miejsce: Julia Chmiel kl. Ib

wyróżnienie:  Estera Bogacz kl. Ia oraz Lena Filipek kl. Ia

W kategorii klas II:

I miejsce: Amelia Saj kl. IIb

II miejsce: Daniel Staniewski kl. IIa

III miejsce: Wiktoria Metz kl. IIc

wyróżnienie: Alicja Gmyrek kl. IIb oraz Maja Pająk kl. IIa

W kategorii klas III:

I miejsce: Julia Lis kl. IIIb

II miejsce: Nadia Klepacka kl. III a

III miejsce: Klaudia Kotlewska kl. IIIa

wyróżnienie: Antonina Przybysz kl. IIIb oraz Hanna Dąbrowska kl. III b

Uczniowie, którzy zajęli I miejsca (Aleksandra Staszków kl. Ib, Amelia Saj kl. IIb, Julia Lis kl. IIIb) będą reprezentować szkołę w  XXIV  Miejskich Zmaganiach Plastycznych Najmłodszych.

Małgorzata Białecka 1 lutego 2021