SAMORZĄD UCZNIOWSKI Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego wybrały się wraz z opiekunem do pobliskiego przedszkola. Na miejscu witały nas uśmiechnięte twarze sześciolatków. Dzieci z zaciekawieniem słuchały Zuzi Schneider i Natalii Galbarczyk, które z aktorską interpretacją przeczytały „Lokomotywę” Juliana Tuwima. Po krótkim omówieniu treści, przedszkolaki zostały poproszone o narysowanie „swojego wagonu”. Mieliśmy wagony ze słodyczami, pieskami, żyrafami, lodami, a nawet z ketchupem i slimem 😊 W tym samym czasie Zuzia i Natalia wykonały przepiękną lokomotywę. Największą frajdę mieliśmy, gdy wszystkie kartki zostały połączone w dłuuugi pociąg. Można by rzec za autorem wiersza: „…a tych wagonów jest ze czterdzieści, sam nie wiem co się w nich jeszcze mieści…”

Wizyta należała do niezwykle udanych. Dzieci nie skrywały swojego zadowolenia, a w nagrodę za solidną pracę otrzymały słodkości, które „wysypały się” z jednego z wagonów. Pożegnałyśmy się z żalem, jednak ku naszej uciesze otrzymałyśmy zaproszenie na kolejne spotkanie, więc pewnie jeszcze się zobaczymy.

Katarzyna Madeksza

Małgorzata Białecka 29 września 2022