PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM RÓŻAŃCA

O różańcu można wiele mówić i pisać. Najpiękniejsze słowa o modlitwie różańcowej należą do papieża Jana Pawła II:

Różaniec ta prosta i głęboka modlitwa pomaga rozważać życie Chrystusa i tajemnice zbawienia; dzięki nieustannemu przyzywaniu Maryi oddala niebezpieczeństwo rozpady rodziny; jest niezawodną więzią komunii i pokoju. Zachęcam wszystkich a w szczególny sposób chrześcijańskie rodziny, aby podążając codzienna droga wierności, szukały w różańcu umocnienia i oparcia”

„Modlitwa różańcowa jest modlitwą wdzięczności, miłości i ufnej prośby… Do tej modlitwy różańcowej zachęcam was i zapraszam. Odmawiajcie różaniec!

Ufam, że ta tradycja odmawiania różańca w mojej Ojczyźnie będzie dalej podtrzymywana i rozwijana. Tego życzę z całego serca duszpasterzom i rodakom w mojej Ojczyźnie”.

Uczniowie naszej szkoły wykonali przepiękne różańce z różnorodnych materiałów: kasztany, folia aluminiowa, koraliki, chrupki kukurydziane, żelki, suszona żurawina, papier i inne.

Na wystawie można zobaczyć ponad 60 różnych różańców oraz poduszeczki wykonane przez uczennice klasy III A na zajęciach dodatkowych.

Małgorzata Białecka 17 października 2023