Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

W dniu dzisiejszym dziesięciu uczniów i uczennic naszej szkoły wzięło udział w międzynarodowym Konkursie Informatycznym Bóbr. Dokładnie o godz. 12.00 zostały otwarte serwery platformy dzwonek.pl i uczestnicy rozwiązywali zadania z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.

Małgorzata Białecka 8 listopada 2022