Lekcje o mieście – wyjście na cmentarz kl 3a i 3b

Uczniowie klas IIIa i IIIb wybrali się na cmentarz mieszczący się przy zabytkowym kościele pw. św. Katarzyny, Sanktuarium Opatrzności Bożej w Jastrzebiu-Zdroju, o którym pierwsze wzmianki pochodzą z XIV wieku. Okres przed Dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych, rozmyślań na temat wydarzeń historycznych w naszym mieście. Uczniowie minutą ciszy uczcili pamięć tych, którzy polegli w walce w obronie naszej ziemi ojczystej, oddali hołd bohaterom poległym w czasie wojny, a także zapalili znicze i chwilą zadumy uczcili pamięć zmarłych zaslużonych dla miasta. Mieli rownież okazję podziwiać wnętrze XIVw. kościoła wraz z obrazem Opatrzności Bożej z 1772 roku.

Małgorzata Białecka 24 października 2023