Lekcja higieny – wirusoochrona w klasie III a

#lekcjaHIGIENY, #wirusochrona

Cały świat walczy z pandemią koronawirusa, dlatego w klasie III a została zorganizowana lekcja higieny, lekcja wychowawcza pt.:”Lekcja higieny – wirusoochrona”. Celem zajęć było uzyskanie lub wzmocnienie wiedzy i zachowań prozdrowotnych związanych z koronawirusem wywołującym chorobę COVID-19, promocję podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy, w tym: budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk, nauczenie dzieci prawidłowego mycia rąk. Wychowankowie dowiedzieli się: Jakie są objawy zachorowania? Jak przenosi się koronawirus? Jak chronić siebie i innych? Co robią służby naszego kraju, aby zapobiec epidemii? Co mogę zrobić dla swoich bliskich i kolegów? Obejrzeli między innymi materiały przygotowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczna z siedzibą w Katowicach oraz krótki filmik związany z tematem. Wielką frajdą okazały się puzzle kolorowanki i wyszukiwanie wiadomości w internecie na podany temat, z których powstały piękne plakaty profilatyczno – informacyjne.

Lekcja higieny – wirusoochrona przybliżyła dzieciom jakże bliski, a tak odległy i nieznany temat.

Małgorzata Białecka 17 lutego 2021