FINAŁ XX MIEJSKIEGO KONKURSU WIEDZY REGIONALNEJ

07.06.2022r. na terenie naszej szkoły odbył się XX. Miejski Konkurs Wiedzy Regionalnej pod patronem Towarzystwa Miłośników Ziemi Jastrzębskiej. Konkurs podzielony został na dwie grupy wiekowe: klasy I- III i IV- V szkół podstawowych.

Uczniowie klas V- VI uczestniczyli w rywalizacji, przygotowując uprzednio grę dydaktyczną.

Celem konkursu jest propagowanie wśród uczniów szkół podstawowych wiedzy o Jastrzębiu-Zdroju i regionie, rozbudzenie zainteresowania przeszłością, powrót do „korzeni”, nadanie należytej rangi wychowaniu regionalnemu.

Efektem trójzadaniowej rywalizacji było wyłonienie laureatów:

Grupa wiekowa I- III:

I miejsce     Jan Bezuch SP10

II miejsce    Nikola Grzonka SP Sióstr Salezjanek

III miejsce    Kacper Karakuła SP10

III miejsce    Franciszek Zdziebło SP5

Grupa wiekowa IV- V:

I miejsce  Karolina Filiks  SP13

Miłosz Kowalski  SP13

Nataniel Nowak  SP13

II miejsce  Marcel Szpak  SP13

Kacper Polnik  SP13

Z przyjemnością obserwowaliśmy zmagania, podziwialiśmy zaangażowanie uczestników i dzieliliśmy z nimi emocje. Za to wszystko dziękujemy uczniom i ich opiekunom, a najlepszym gratulujemy wyniku.

Małgorzata Białecka 21 czerwca 2022