Egzamin na kartę rowerową

Na przełomie maja i czerwca organizowany będzie egzamin na kartę rowerową. Warunki przystąpienia do egzaminu : ukończone 10 lat, złożenie wniosku  wraz ze zdjęciem (3,5×4,5cm). Wniosek można pobrać ze strony www.sp10.jastrzebie.pl bądź w sekretariacie szkoły. Wypełnione wnioski przekazujemy wychowawcom do podpisu, następnie osobie odpowiedzialnej  za przeprowadzenie egzaminu – panu Grzegorzowi Rabus. Termin składania wniosków upływa 30 maja 2023 (błędnie wypełnione wnioski lub niewymiarowe zdjęcie będą odrzucane).

Egzamin składa się z dwóch części : teoretycznej i praktycznej. Do części praktycznej można  podejść tylko po pozytywnym egzaminie teoretycznym.

Część teoretyczna – test wyboru składający się z sześciu pytań, w tym jedno dotyczy przejazdu przez skrzyżowanie. UWAGA-aby otrzymać pozytywny wynik dopuszcza się jedną błędną odpowiedź(nie dotyczy pytania ze skrzyżowaniem, musi być rozwiązane poprawnie).

Termin egzaminu teoretycznego:

31 maja godzina 14.30 (jadalnia szkolna) – uczniowie klas czwartych,

31 maja godzina 15.00 (jadalnia szkolna) – pozostali uczniowie.

Część praktyczna – ruszanie z miejsca, zatrzymanie, zmiana kierunku jazdy, prawidłowa obserwacja i sygnalizowanie manewrów.

Termin egzaminu praktycznego zostanie podany po części teoretycznej (zależny od pogody).

Na część praktyczną należy zaopatrzyć się w rower (szkoła nie zapewnia rowerów).

Małgorzata Białecka 9 maja 2023