Podziękowanie za udział w akcji „Paczuszka dla maluszka”

W grudniu 2022 roku nasz szkoła pierwszy raz przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Paczuszka dla Maluszka. To bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych naszej organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Symbolem akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka. Tylko w ubiegłym roku w całym kraju zebrano dary o wartości 10 000 000 PLN.

Organizacją Paczuszki w naszej szkole zajęło się Szkolne Koło Wolontariatu. W holu naszej szkoły pojawiła się choinka, na której powieszone zostało 30 papierowych bombek – symboli przedsięwzięcia.  Zerwanie, zabranie bombki oznaczało, że ktoś jest gotów przygotować paczkę dla potrzebujących. Młodzież działająca w Kole przygotowała i rozwiesiła plakaty. Społeczność naszej szkoły, niezmiernie pozytywnie odpowiedziała na zaproszenie, pomoc w ramach tej inicjatywy. Przygotowanych zostało około 50 paczuszek (czyli o 20 więcej niż potencjalnie planowaliśmy). Paczki przygotowywały zarówno konkretne chętne do pomocy rodziny, jak i całe klasy oraz nauczyciele. Nasze dary trafiły do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Betlejem w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie siostry Boromeuszki od lat opiekują się chorymi dziećmi, potrzebującymi pomocy i wsparcia. Podopieczni często są naprawdę w ciężkim stanie (z głęboką niepełnosprawnością), tym samym każdy gest serdeczności, wsparcia i miłości jest czymś niezmiernie ważnym i potrzebnym. W tym wyjątkowym czasie bożonarodzeniowym, nasze podarunki – paczuszki (zazwyczaj zawierały: kaszki, skromne słodycze, środki czystości, chusteczki nawilżające) – stały się darem serca, pokazującym, iż myślimy nie tylko o sobie, ale staramy się pomagać tym, którzy mają od nas mniej. Z pewnością za rok Akcja będzie przez nas kontynuowana. Jednocześnie zachęcamy do stałego wspierania dzieci z placówki Betlejem. Wszystkim, którzy pomogli w Akcji jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Małgorzata Białecka 2 stycznia 2023