Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Dnia 28 marca odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy “BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM DLA KL. I – III.”

Celem konkursu było:

– zapoznanie z poziomem znajomości elementarnych przepisów ruchu drogowego oraz zasad zachowania się na drogach (w terenie zabudowanym i niezabudowanym, w dużym ruchu ulicznym, na przejściach dla pieszych, itp.),

– określenie poziomu przygotowanie dzieci do samodzielnego uczestnictwa w ruchu drogowym,

– sprawdzenie opanowania umiejętności zachowania się dzieci w sytuacjach zagrożenia,

– wyrabianie umiejętności przewidywania skutków niewłaściwego zachowania się na drodze.

Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chętnie wykonywały kolejne zadania testowe. Wykazały się znajomością wybranych przepisów drogowych, ale również nazywaniem znaków drogowych, rozpoznawaniem ich na drodze. Najlepsi okazali się:

I miejsce – Ola Goździewska 1b

II miejsce – Łukasz Zajączkowski 1a

III miejsce – Amanda Jurczak 1a

I miejsce -Estera Bogacz 2a oraz Krzysztof Skubis 2b

II miejsce – Anna Pyzik 2b

III miejsce – Wiktoria Milewska 2a

I miejsce-  Amelia Saj 3b

II miejsce – Aleksander Woźnica 3c

III miejsce – Krzysztof Kocoń 3a

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Małgorzata Białecka 14 kwietnia 2022