Karta rowerowa

Egzamin na kartę rowerową

Na przełomie maja i czerwca organizowany będzie egzamin na kartę rowerową. Warunki przystąpienia do egzaminu : ukończone 10 lat, złożenie wniosku  wraz ze zdjęciem (3,5×4,5cm). Wniosek można pobrać ze strony www.sp10.jastrzebie.pl bądź w sekretariacie szkoły. Wypełnione wnioski przekazujemy wychowawcom do podpisu, następnie osobie odpowiedzialnej  za przeprowadzenie egzaminu – panu Grzegorzowi Rabus. Termin składania wniosków upływa 23 maja 2024 Uwaga! Zmiana terminu składania wniosków na 21 maja 2024 r. (błędnie wypełnione wnioski lub niewymiarowe zdjęcie będą odrzucane).

Egzamin składa się z dwóch części : teoretycznej i praktycznej. Do części praktycznej można  podejść tylko po pozytywnym egzaminie teoretycznym.

Część teoretyczna – test wyboru składający się z 25 pytań (20 odpowiedzi pozytywnych oznacza zaliczenie). Egzamin teoretyczny przeprowadzi pani Katarzyna Madeksza.

Termin egzaminu teoretycznego:

24 maja podczas lekcji techniki – uczniowie klas czwartych,

Uwaga! Zmiana terminu dla klas czwartych – 22 maja godz. 13.40 sala 105.

24 maja godzina 13.40 – pozostali uczniowie.

Egzamin poprawkowy dobędzie się 7 czerwca 2024 o godzinie 13.40.

Część praktyczna – ruszanie z miejsca, zatrzymanie, zmiana kierunku jazdy, prawidłowa obserwacja i sygnalizowanie manewrów.

Termin egzaminu praktycznego zostanie podany po części teoretycznej (zależny od pogody).

Na część praktyczną należy zaopatrzyć się w rower (szkoła nie zapewnia rowerów).

karta rowerowa wniosek.pdf – pobierz