KONKURS WIEDZY REGIONALNEJ O ZIEMI JASTRZĘBSKIEJ

11 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się I etap konkursu Wiedzy Regionalnej.

Celem konkursu było propagowanie wiedzy o regionie, nadanie należytej rangi wychowaniu regionalnemu, poznanie dziedzictwa kulturowego i historii regionu oraz umiejętność wykorzystania zdobytej przez uczniów wiedzy w praktyce.

Konkurs w klasach III został przeprowadzony w formie testu pisemnego oraz

w części praktycznej, tzn. należało wysłuchać linii melodycznej piosenki i podać jej tytuł, po wysłuchaniu wiersza w gwarze śląskiej trzeba było podać jego tytuł oraz należało przetłumaczyć zdanie z gwary śląskiej na język polski.

Każdą klasę reprezentowało 3 uczniów. Test pisało 15 uczniów – najlepsi w danej dziedzinie ze swoich klas.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Maciej Macura kl. III c

II miejsce – Laura Wepner kl. III c

III miejsce – Dytkowski Mateusz kl. III e

Wyróżnienie – Praciak Roksana kl. III d

DO ETAPU II MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ

24 kwietnia 2018 r. w godz. 9.30 – 10.15 w sali 211 ( na II piętrze)

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 10 W JASTRZĘBIU – ZDROJU

PRZECHODZĄ UCZNIOWIE:

Maciej Macura kl. III c

Laura Wepner kl. III c

Mateusz Dytkowski kl. III e

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplom uczestnictwa w konkursie.

Uczniowie, którzy zajęli I, II i III miejsce oraz wyróżnienie zostaną uhonorowani przez panią dyrektor Janinę Szczodry dyplomami i nagrodami książkowymi na najbliższym apelu grupy wiekowej klas I – III.

Małgorzata Białecka 14 kwietnia 2018