SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE…”

Dnia 25 października 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 10 im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny. W konkursie wzięło udział 30 uczniów kl. I – III. Każdą klasę reprezentowały 3 osoby. Celem konkursu było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań – zdolności artystycznych u dzieci w młodszym wieku szkolnym. Reprezentanci klas I – II wykonali prace plastyczne „W świecie figur geometrycznych”, natomiast uczniowie kl. III wykonali prace na następujący temat „Matematyka jest wszędzie”. Uczestnicy konkursu posługiwali się kredkami świecowymi. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.

Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie
w kategorii klas I:
I miejsce: Tymoteusz Wojtalik kl. Ia
II miejsce: Maja Kisielewska kl. Ib
III miejsce: Dominik Spałek kl. Ic
wyróżnienie: Mateusz Kozioł kl. Ib

w kategorii klas II:
I miejsce: Julia Tokar kl.IIa
II miejsce: Katarzyna Kranc kl.IIa
III miejsce: Maria Gurazdowska kl. IIa

w kategorii klas III:
I miejsce: Dominika Wojciechowska kl. IIIc
II miejsce: Błażej Matuszewski kl. IIIe
III miejsce: Karolina Kwapisz kl. IIIf
wyróżnienie: Adrian Olszok kl. IIIb

Uczniowie, którzy zajęli I miejsca (Tymoteusz Wojtalik, Julia Tokar, Dominika Wojciechowska) dn. 9 stycznia 2018 r. będą reprezentować szkołę w XXI Miejskich Zmaganiach Plastycznych Najmłodszych pod hasłem MATEMATYCZNE INSPIRACJE W NASZYM MIEŚCIE.

Małgorzata Białecka 5 listopada 2017