Matematyka jest wszędzie

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „ MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE…”

Dnia 25 października 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr10 m. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny. W konkursie wzięło udział 30 uczniów kl. I- III. Każdą klasę reprezentowały 3 osoby. Celem konkursu było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań – zdolności artystycznych u dzieci w młodszym wieku szkolnym. Reprezentanci klas I- II wykonali prace plastyczne „W świecie figur geometrycznych”, natomiast uczniowie kl. III wykonali prace na następujący temat „ Matematyka jest wszędzie”. Wszyscy uczestnicy konkursu posługiwali się kredkami świecowymi. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.

Laureatami konkursu zostali następujący uczniowie
W kategorii klas I:
I miejsce: Tymoteusz Wojtalik kl. Ia
II miejsce: Maja Kisielewska kl. Ib
III miejsce: Dominik Spałek kl. Ic
wyróżnienie: Mateusz Kozioł kl. Ib

W kategorii klas II:
I miejsce: Julia Tokar kl.IIa
II miejsce: Katarzyna Kranc kl.IIa
III miejsce: Maria Gurazdowska kl. IIa

W kategorii klas III:
I miejsce: Dominika Wojciechowska kl. IIIc
II miejsce: Błażej Matuszewski kl. IIIe
III miejsce: Karolina Kwapisz kl. IIIf
wyróżnienie: Adrian Olszok kl. IIIb

Uczniowie, którzy zajęli I miejsca (Tymoteusz Wojtalik, Julia Tokar, Dominika Wojciechowska) dn. 09 stycznia 2018r. będą reprezentować szkołę w XXI Miejskich Zmaganiach Plastycznych Najmłodszych pod hasłem MATEMATYCZNE INSPIRACJE W NASZYM MIEŚCIE.

Małgorzata Białecka 20 stycznia 2018