Ślubowanie uczniów klas pierwszych

17 października 2018 r. odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie 46 pierwszoklasistów. Od tej chwili weszli oficjalnie do grona uczniów naszej szkoły. Był to  bardzo ważny dzień dla najmłodszych uczniów i ich rodziców. Na uroczystości obecne były panie: dyrektor mgr Irena Polińska, dyrektor Bożena Muszalska. Uczniowie klasy I a i I b wykazali się wiedzą, umiejętnościami artystycznymi. Udowodnili, że potrafią śpiewać i recytować wiersze, świetnie znają bajki, rozwiązują zagadki.

Uczniowie złożyli  uroczyste przyrzeczenie:

„Ślubuję być dobrym Polakiem,

Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

Jak dla niej pracować, kiedy urosnę!

Będę się starać być dobrym uczniem,

Swym zachowaniem i nauką

Sprawiać radość rodzicom i nauczycielom!

Każde dziecko zostało przyjęte przez panie  Dyrektor do grona braci uczniowskiej, poprzez symboliczne dotknięcie wielkim ołówkiem.  Miłą uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w  szkole dostarczał  wspaniałych przygód z nauką, aby szkoła była miejscem, gdzie będziecie chętnie przebywać, znajdziecie nowe przyjaźnie, rozwiniecie swoje zdolności i zainteresowania.

Małgorzata Białecka 23 października 2018