plastyka

plastyka, p. Justyna Błaszkiewicz

Klasy 4

Proszę o wykonanie komiksu – tak aby były przynajmniej cztery obrazki – o dowolnej tematyce. Jeżeli macie problem z rysowaniem ludzi można „patyczaki” zastąpić dowolnymi zwierzątkami. Obejrzyjcie proszę filmik, do którego niżej wklejony jest link – może pomoże Wam on w pracy.
Praca ta była przewidziana na dwie godziny lekcyjne – proszę abyście wykonali ją samodzielnie i przynieśli do szkoły do oceny.
Życzę miłej pracy.
Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=2bj7nqC9qDE

Klasy 5

W najbliższych dwóch tygodniach uczniowie mieli robić jedną pracę (przez dwie godziny).

Potrzebne będą: kartka techniczna, farby (raczej akwarele) lub pastele i widokówka czyli kartka pocztowa z jakimś widoczkiem np górskim.
Dzieci mają za zadanie wkleić tą widokówkę na kartkę i domalować ciąg dalszy – proszę odciąć wszystkie napisy i ramki i starać się jak najlepiej dobrać kolory i ciekawie rozwinąć obrazek z widokówki.
Praca ta zostanie oceniona po powrocie do szkoły – życzę miłej zabawy i BARDZO PROSZĘ aby prace były wykonane samodzielnie.

Klasy 6

Na ostatniej lekcji omawialiśmy różne kierunki w sztuce.

Bardzo proszę o wykonanie pracy w technice impresjonizmu.
Na kartce technicznej farbami plakatowymi malujemy pracę o dowolnej tematyce. Bardzo proszę, aby zamiast pędzli użyć patyczków do uszu, dzięki czemu powstaną kształty wypełnione kropeczkami, które powinny być widoczne dla lepszego efektu.
Praca zostanie oceniona po powrocie do szkoły. BARDZO PROSZĘ o samodzielne wykonanie zadania.

Klasy 7 

Bardzo proszę uczniów, którzy jeszcze nie przesłali do mnie zdjęć, o wykonanie tego zadania do końca tygodnia.

W ramach lekcji z przyszłego tygodnia (23 marca) proszę zapoznać się z prezentacją i wynotować jej najważniejsze elementy w zeszycie do plastyki.
Prezentację znajdziecie tutaj: https://prezi.com/zqar2eceu4rx/foto-poto-wok-pocoto/

 

Klasy 6 plastyka

Na ten tydzień (19-25 marca) zaplanowałam dla Was wycieczkę do Muzeum Orsay w Paryżu.
Zachęcam do obejrzenia wystawy, nawiązującej do naszej ostatniej lekcji, słynnych artystów tworzących i żyjących w latach 1848-1914 (Moneta, Cézanna, Gauguina i innych).
Zwiedzamy przez wirtualny spacer – zapraszam do tej francuskiej wycieczki 🙂

Podaję dwa linki (gdyby z pierwszym był problem proszę uruchomić drugi, przejść w dół strony i uruchomić z okrągłego zdjęcia z „żółtym ludzikiem”)

https://artsandculture.google.com/streetview/mus%C3%A9e-d%E2%80%99orsay-paris/KQEnDge3UJkVmw?hl=en&sv_lng=2.327089926444344&sv_lat=48.85968476784497&sv_h=272&sv_p=0&sv_pid=FjndSjvl55w81vbNYu5DfA&sv_z=1.0000000000000004

https://artsandculture.google.com/partner/musee-dorsay-paris?hl=en

Miłego oglądania