Nie dajmy się wirusom!

#lekcjaHIGIENY, #wirusochrona

15 lutego 2021 roku klasa I b wzięła udział w akcji informacyjno-edukacyjnej pt. ,,Wirusoochrona”. Dzieci brały udział w zajęciach, w trakcie których poszerzały swoją wiedzę na temat sposobów ochrony przed wirusami. Ćwiczyły również prawidłowe zakładanie maseczek. Miały okazję obejrzeć prezentację dotyczącą grypy oraz film edukacyjny dotyczący koronawirusa i sposobów ochrony przed nim. Wskazywały różnicę między przeziębieniem, a grypą. W trakcie zajęć układały puzzle. Za pomocą zagadek pantomimicznych przedstawiały, co trzeba robić, aby być zdrowym.  Przy piosence „Mydło wszystko umyje” naśladowały zabiegi higieniczne. Wcześniej ćwiczyły mycie rąk licząc do 30. Wspólnie rozwiązywały krzyżówkę i wyjaśniały co oznacza hasło, które było jej rozwiązaniem-higiena. Dzieci mówiły o zaletach szczepionek. Na koniec odpowiadały na pytania, które dotyczyły zagadnień poruszanych na zajęciach. Za prawidłowo udzieloną odpowiedź, dziecko otrzymywało zakładkę promującą szczepienia. Wszyscy kolorowali obrazki, które dotyczyły tematyki zajęć. Dzieci oceniały zajęcia za pomocą ,,Termometru uczuć” W klasie urządzono wystawę prac pt. „Zabawy na świeżym powietrzu”. Pojawiły się  plakaty dotyczące zdrowego trybu życia oraz profilaktyki zdrowotnej.

Małgorzata Białecka 21 lutego 2021