Lekcja higieny – wirusoochrona w klasie II c

#lekcjaHIGIENY, #wirusochrona

W ramach akcji  ”Lekcja higieny – wirusoochrona” zorganizowaną przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczna z siedzibą w Katowicach uczniowie klasy II c  zapoznały się z pojęciem zdrowia i choroby. Celem  zajęć była promocja podstawowych zasad higieny osobistej w celu zapobiegania chorobom zakaźnym  przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy oraz zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. W trakcie zajęć wykorzystano materiały od organizatora. Oglądając bajkę „Jestem sobie wirus mały” dowiedziały się, co to takiego wirusy i bakterie. Wykonały wyobrażenia wirusów z plasteliny. Omówili sposoby ochrony przed wirusami rozwiązując krzyżówkę. Była też burza mózgów „Jak należy jeszcze dbać o siebie, aby nie zachorować?”

Małgorzata Białecka 21 lutego 2021